O Kancelarii

Specjalizacja

Kancelaria Prawa Gospodarczego i Własności Intelektualnej Dr Arkadiusz Michalak jest wyspecjalizowaną kancelarią prawniczą i rzeczniowską zajmującą się prawem gospodarczym i zagadnieniami z zakresu własności intelektualnej tj. prawem autorskim, patentowym, znaków towarowych, wzornictwem przemysłowym, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji, ochroną baz danych, ochroną oprogramowania, wspomaganiem procesów innowacyjnych w firmach, projektami research & development i spin-off, tworzeniem centrów innowacji, przygotowywaniem infrastruktury prawnej dla agencji reklamowych i eventowych, mediów oraz sektora IT. Kancelaria specjalizuje się też w tematyce prawa antymonopolowego i prawa konsumenckiego, w szczególności w zakresie ochrony zbiorowych interesów konsumentów w ramach postępowań przez Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jak również ochroną indywidualnych interesów konsumentów przed nieuczciwymi praktykami handlowymi.

Doświadczenie

Założycielem kancelarii jest Dr Arkadiusz Michalak radca prawny i rzecznik patentowy, który doświadczenie zawodowe zdobywał pracując dla największych korporacji m.in. z sektora FMCG, IT, medialnego i farmaceutycznego. Doświadczenie w zakresie prawa gospodarczego dr Michalak zdobywał jako dyrektor działu prawnego notowanej na giełdzie (WIG 20) spółki Synthos S.A. jednej z największym spółek chemicznych w Polsce, której głównym akcjonariuszem jest Michał Sołowow (Nr. 3 na liście najbogatszych Polaków „Wprost”).

Autorytet naukowy

Wysokie umiejętności prawnicze oraz doświadczenie biznesowe dr Michalaka wspomagane są ekspercką wiedzą budowaną poprzez liczne publikacje naukowe oraz w ramach Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza, którego dr Michalak jest założycielem. Dr Michalak jest uznanym autorytetem w dziedzinie praw własności intelektualnej o czym świadczą nie tylko liczne publikacje, zaproszenia na konferencje, wywiady, komentarze prasowe, radiowe i telewizyjne, ale także fakt, iż dr Michalak sprawował funkcję eksperta Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przy implementacji do prawa polskiego dyrektywy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom handlowym.

Kompleksowa obsługa w obszarze własności intelektualnej

Ze względu na kompleksowość uprawnień dr Michalaka, kancelaria jest w stanie zaoferować swoim klientom kompletną ochronę własności intelektualnej w ramach postępowań przez urzędami patentowymi w Polsce, w Alicante i na świecie, jak również przed sądami powszechnymi.

Wysokie standardy obsługi klienta

Moją dewizą jest zapewnienie każdemu klientowi profesjonalnej obsługi prawnej odpowiadającej jego potrzebom biznesowym w rozsądnej cenie. Jeżeli mają Państwo jakiś problem z zakresu prawa gospodarczego lub własności intelektualnej, prawa antymonopolowego albo ochrony konsumenta zachęcam do kontaktu z moją kancelarią.

AFILIACJE

Strona może przechowywać i uzyskiwać dostęp do informacji przechowywanych w urządzeniu, z którego korzystasz do przeglądania strony przez mechanizm plików cookies.
Wejdź na stronę POLITYKA PRYWATNOŚCI i dowiedz się więcej na ten temat.

Studio Monopixel.eu